LIFESTYLE Uroda

Zachwycaj spojrzeniem

Zachwycaj spojrzeniem
Skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Co robić, kiedy nie chcemy decydować się na operację, a opadające powieki zaczynają naprawdę przeszkadzać? O wyjątkowej metodzie PLEXR opowiada dr Katarzyna

Data publikacji: 2016-10-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zachwycaj spojrzeniem
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Co robić, kiedy nie chcemy decydować się na operację, a opadające powieki zaczynają naprawdę przeszkadzać? O wyjątkowej metodzie PLEXR opowiada dr Katarzyna Grudzień.

Zachwycaj spojrzeniem LIFESTYLE, Uroda - Skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Co robić, kiedy nie chcemy decydować się na operację, a opadające powieki zaczynają naprawdę przeszkadzać? O wyjątkowej metodzie PLEXR opowiada dr Katarzyna Grudzień.

Delikatna i cienka skóra okolicy oka zwykle starzeje się wcześniej niż reszta twarzy, zdradzając w ten sposób nasz wiek. Dr Katarzyna Grudzień ze szpitala w Lift-Med w Rybniku opowiada o wyjątkowej metodzie jaką jest PLEXR. Na czym polega i jakich efektów możemy się spodziewać?

Oczy najszybciej zdradzają Twój wiek…

Skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Związane jest to głównie z jej fizjologiczną budową. W obrębie powiek ma grubość ok. 0,4-0,5 mm. Tkanka podskórna jest bardzo cienka lub w ogóle nie występuje. Najcieńsza znajduje się w okolicy zewnętrznego kącika oka, a najgrubsza pod łukiem brwiowym. Rejony oczu to jedna z najbardziej aktywnych mimicznie stref twarzy, bowiem są pod wpływem ok. 22 mięśni, które stale pracują. Na szczęście dermatologia estetyczna oferuje obecnie coraz więcej metod walki z przedwczesnym starzeniem się tej okolicy.

Alternatywa dla innych metod

„Jednym z moich ostatnich odkryć w dziedzinie korekcji niedoskonałości w obrębie dolnej powieki jest PLEXR” – mówi dr Katarzyna Grudzień.  „Zainteresowałam się możliwościami zastosowania tego urządzenia ze względu na ilość publikacji naukowych potwierdzających jego skuteczność oraz znakomite doświadczenia lekarzy z innych krajów europejskich. W mojej ocenie PLEXR jest doskonałą alternatywą dla zabiegów blefaroplastyki dolnej powieki dzięki zdolności do obkurczania i usuwania nadmiaru wiotkiej skóry” – przekonuje. Mikrowiązka plazmy jest precyzyjnie aplikowana na skórę, działając jedynie w naskórku, co powoduje, że proces gojenia trwa jedynie kilka dni, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności. „Dzięki stosowaniu PLEXR mogę pracować na trudnych obszarach wiotkiej skóry, którą nie jest łatwo leczyć innymi metodami – dodaje dr Grudzień.

A to już wiesz?  Caviar & Rubies Collection

Efekt działania PLEXR widać już po pierwszym zabiegu

Ponad 10 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu PLEXR można uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry oraz zmarszczki mimiczne, co więcej efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Technika PLEXR pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Lekarz może „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest również „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Istotne jest również, iż jest przeprowadzana jedynie w znieczuleniu miejscowym przy pomocy specjalnego kremu.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zachwycaj spojrzeniem LIFESTYLE, Uroda - Skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Co robić, kiedy nie chcemy decydować się na operację, a opadające powieki zaczynają naprawdę przeszkadzać? O wyjątkowej metodzie PLEXR opowiada dr Katarzyna Grudzień.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy