LIFESTYLE Uroda

Piękno z natury. Ekspert Strefy Kobiet o kosmetykach naturalnych

Piękno z natury. Ekspert Strefy Kobiet o kosmetykach naturalnych
Kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji alergizujących, wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry, potrafią rozwiązywać problemy dermatologiczne. Ale czym tak naprawdę są i jak je odróżnić od „podróbek”? Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć, ale bałaś się

Data publikacji: 2016-12-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Piękno z natury. Ekspert Strefy Kobiet o kosmetykach naturalnych
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji alergizujących, wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry, potrafią rozwiązywać problemy dermatologiczne. Ale czym tak naprawdę są i jak je odróżnić od „podróbek”? Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć, ale bałaś się zapytać.

Piękno z natury. Ekspert Strefy Kobiet o kosmetykach naturalnych LIFESTYLE, Uroda - Kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji alergizujących, wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry, potrafią rozwiązywać problemy dermatologiczne. Ale czym tak naprawdę są i jak je odróżnić od „podróbek”? Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć, ale bałaś się zapytać.

Podczas specjalnego wykładu w Nowym Rynku w Jeleniej Górze, 20 grudnia o godz. 18.00, w ramach cyklu bezpłatnych warsztatów w Strefie Kobiet, właściwości kosmetyków naturalnych przedstawi Mariusz Popiel-Antas, trycholog, ekspert medycyny estetycznej.

 

Jaka jest definicja kosmetyku naturalnego?

„Kosmetyk naturalny” jest pojęciem, które nie doczekało się jeszcze definicji regulowanej prawem. W rezultacie niektórzy producenci dopuszczają się nadużyć i nazywają tak produkty, które z naturą nie mają wiele wspólnego. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z etykietą na opakowaniu. W takim kosmetyku powinny dominować naturalne surowce roślinne i mineralne. Konserwanty są dopuszczalne, ale w niewielkich ilościach. Jeżeli widzimy napis „zawiera duże ilości kwasu hialuronowego”, a w rzeczywistości zawartość w całym kosmetyku jest to 3%, taka informacja powinna wzbudzić naszą czujność – ktoś próbuje nas oszukać.

 

Jakich składników wystrzegać się w kosmetykach naturalnych?

– Do produkcji kosmetyków naturalnych nie powinno wykorzystywać się substancji ropopochodnych, na przykład oleju parafinowego, wazeliny, składników pochodzenia zwierzęcego (z wyjątkiem tych produkowanych w naturalny sposób przez zwierzęta, jak mleko czy miód). Nie powinny występować również SLS-y (Laurylosiarczan Sodu – Sodium Lauryl Sulfate) – jest to środek powierzchniowo czynny, detergent, emulgator, stosowany w niezliczonej ilości kosmetyków, który często doprowadza do licznych podrażnień skóry oraz oczu, może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, a także mieć szkodliwe działanie na narządy. W kosmetykach naturalnych nie powinno być sztucznych barwników i kompozycji zapachowych – mówi Mariusz Popiel-Antas, ekspert medycyny estetycznej Wellness Republic, który 20 grudnia będzie gościem wykładu w Strefie Kobiet w Nowym Rynku, na której zaprezentuje właściwości kosmetyków naturalnych.

A to już wiesz?  Bez recepty – z apteki do kosmetyczki

 

Czy warto korzystać z kosmetyków naturalnych?

Zdaniem eksperta kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji alergizujących niż zwykłe produkty, a jakość zawartych w nich składników jest zazwyczaj dużo wyższa:
– To sprawia, że są lepiej tolerowane przez organizm i wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry – mówi Mariusz Popiel-Antas.

Warto pamiętać, że w składzie kosmetyków konwencjonalnych znajduje się wiele substancji, które mają negatywny wpływ na skórę – na przykład mogą prowadzić do utracenia jej zdolności do samoregulacji.

 

Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne dla alergików?

Kosmetyki naturalne nie są pozbawione substancji alergizujących. – Każda skóra jest inna i każda ma inne wymagania, dlatego substancje naturalne mogą prowadzić do reakcji alergicznej. Skóra wrażliwa może reagować na naturalne substancje konserwujące, na przykład witaminę E. Zawsze bezpieczniej przetestować produkt na niewielkiej, niewidocznej powierzchni. Jeżeli mamy wątpliwości, warto skonsultować swój wybór z dermatologiem – mówi Mariusz Popiel-Antas.

 

Jakiej pielęgnacji naturalnej wymaga skóra zimą?

Pielęgnację należy dobrać do danego typu skóry. Cera sucha potrzebuje substancji, które ją nawilżą i pomogą zatrzymać wodę. Są to na przykład betakaroten, olej z pestek śliwek czy olej z pestek malin. Inna jest cera tłusta, która ma skłonności do trądziku różowatego i do powstawania zapaleń. Tutaj poleca się kosmetyk zawierający olej z nasion konopi siewnej, olej z pestek arbuza oraz kosmetyki zawierające witaminy A, C i E oraz witaminy z grupy B. Takie składniki zmniejszają wydzielanie sebum, łagodzą i zapobiegają powstawaniu zapaleń. W przypadku skóry wrażliwej, na przykład naczynkowej, warto szukać produktów mających w swoim składzie witaminę C, olejek z owocu dzikiej róży
i witaminę A.

 

Więcej o kosmetykach naturalnych będzie można się dowiedzieć podczas specjalnego wykładu w Nowym Rynku w Jeleniej Górze. Wydarzenie odbędzie się w ramach Strefy Kobiet – cyklu bezpłatnych spotkań dla pań, które poświęcone są wszystkiemu co dla nich ważne, między innymi samorozwojowi, trendom czy urodzie. Zgłoszenia można przesyłać na adres: [email protected] Wstęp wolny.

A to już wiesz?  Zasady pielęgnacji skóry latem

 

 

Strefa Kobiet w Nowym Rynku

20 grudnia, godz. 18.00-20.00

Nowy Rynek, poziom +1 – Jelenia Góra, ul. Podwale 25

Zapisy trwają – zapraszamy!

 

Nowy Rynek to 2-poziomowa galeria handlowa z najszerszą ofertą mody w Jeleniej Górze i okolicy. Na klientów czekają tu dotąd nieobecne w mieście marki mody damskiej i męskiej, jak: H&M, New Yorker, Stradivarius, Bershka, GATE, a także supermarket Intermarché, punkty gastronomiczne i kawiarnie oraz strefa zabaw dla dzieci Fun Park. Klienci mają do dyspozycji darmowy parking i bezpłatny dostęp do internetu.

http://www.nowy-rynek.com/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Piękno z natury. Ekspert Strefy Kobiet o kosmetykach naturalnych LIFESTYLE, Uroda - Kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji alergizujących, wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry, potrafią rozwiązywać problemy dermatologiczne. Ale czym tak naprawdę są i jak je odróżnić od „podróbek”? Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć, ale bałaś się zapytać.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy