LIFESTYLE Uroda

Wybielanie zębów. Fakty i mity

Wybielanie zębów. Fakty i mity
Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, wokół którego narosło wiele

Data publikacji: 2018-07-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wybielanie zębów. Fakty i mity
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, wokół którego narosło wiele mitów.

Wybielanie zębów. Fakty i mity LIFESTYLE, Uroda - Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, wokół którego narosło wiele mitów.

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, wokół którego narosło wiele mitów. Czy jest bezpieczny dla zdrowia zębów? Jak długo utrzymuje się jego efekt? Kto może z niego skorzystać? Wątpliwości rozwiewa dr Michał Rancewicz – stomatolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

 

Wszystkie metody wybielania zębów są bezpieczne – MIT

 

Nie wszystkie sposoby wybielania zębów są bezpieczne. Metody bardzo agresywne, przy których stosowane są preparaty o dużym stężeniu mogą powodować oparzenia dziąseł i tkanek miękkich, a naświetlania mogą przyczyniać się do schorzeń miazgi zęba. Dużo zależy od lekarza i tego jaką metodę dobierze do problemu pacjenta. Istnieją metody bezpieczne, które nie powodują komplikacji, są sprawdzone i stosowane od wielu lat. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg obarczony jest ryzykiem.

 

Wybielanie niszczy szkliwo i osłabia zęby – MIT

 

Zabieg nie niszczy szkliwa i nie osłabia zębów pod warunkiem, że jest przeprowadzony prawidłowo. Podczas kuracji zęby mogą być tkliwe i bolesne ze względu na fakt, że następuje częściowa demineralizacja szkliwa, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz zabiegowi remineralizacji można się przed tym zabezpieczyć.

 

Po jednym zabiegu można mieć śnieżnobiały uśmiech – FAKT/MIT

 

Po jednym zabiegu można rozjaśnić zęby, tak by wydawały się widocznie bielsze niż przed procedurą. Jeśli chce się uzyskać kolor o wiele jaśniejszy od pierwotnego, należy zdecydować się na cykl zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Polecam sprawdzone metody, takie jak Philips Zoom, Opalescence, wybieralnie laserowe.

 

Za pomocą preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach można uzyskać taki sam efekt, jak korzystając z wybielania przeprowadzanego u stomatologa – MIT

A to już wiesz?  Arganowe komórki macierzyste w linii kosmetyków MACROVITA OLIVE & ARGAN

 

Uważam, że nie da się samodzielnie wybielić zębów tak dobrze, jak w gabinecie. Pacjent nie dysponuje metodami, które ma do dyspozycji stomatolog. Do użytku domowego stosuje się produkty o znacznym mniejszym stężeniu środka wybielającego, które są mniej skuteczne i mniej trwale.

 

Zęby można wybielić raz na zawsze – FAKT/MIT

 

Z badań i moich obserwacji wynika, że zęby raz wybielone już zawsze będą jaśniejsze, a zadowalający efekt utrzymuje się przez okres 7-10 lat. Dużo zależy jednak od samego pacjenta – jeżeli dba o zęby, nie pali tytoniu, nie pije ciemnych napojów i kawy, istnieje duża szansa, że efekt wybielania utrzyma się bardzo długo.

 

Wybielanie zębów to bolesny zabieg – FAKT/MIT

 

Wybielanie bywa bolesne – gdy jest przeprowadzane z większym stężeniem aktywnego środka, zaleca się podanie ibuprofenu. Osoby, które miały już raz wybielane zęby, zazwyczaj za drugim razem nie odczuwają dolegliwości bólowych, ale bardzo dużo zależy od pacjenta. 

 

Każde zęby da się wybielić – MIT

 

Niestety nie każde zęby można wybielić. Wszystko wynika z tego, co jest przyczyną zmiany koloru zęba. Przykładowo u pacjentów, którzy w dzieciństwie byli długotrwale leczeni antybiotykami, struktura zębów jest tak zmieniona, że niemożliwe jest ich wybielenie.

 

Przed wybielaniem trzeba usunąć kamień nazębny – FAKT

 

Przed wybielaniem powinno się usunąć kamień i osad, ponieważ przeszkadzają one w pokryciu zęba aktywną substancją i uniemożliwiają jej równomierne rozprowadzenie.

 

Pasty wybielające naprawdę wybielają zęby – FAKT/MIT

 

Pasty tego typu mogą odrobinę wybielić zęby, jednak nie zapewnią spektakularnego efektu. Ich działanie odbywa się głównie na zasadzie ścierania osadu, a nie wskutek oddziaływania na strukturę szkliwa, jak w przypadku profesjonalnych metod.

A to już wiesz?  Przygotowania do lata czas zacząć!

 

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną lub sokiem z cytryny jest bezpieczne – MIT

 

Soda może pomoc oczyścić zęby z osadu, podobnie jak sok z cytryny, jednak ze względu na możliwość uszkodzenia powierzchni szkliwa nie zalecam tych metod. Chwilowo mogą sprawić, że zęby staną się jaśniejsze, jednak długofalowo przyczyniają się do nadmiernej wrażliwości szyjek zębowych i uszkodzeń szkliwa.

 

 

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wybielanie zębów. Fakty i mity LIFESTYLE, Uroda - Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, wokół którego narosło wiele mitów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy