Medycyna Estetyczna

JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine

JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine
Nowość na rynku medycyny estetycznej: JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine W miarę upływu czasu naturalne procesy starzenia powodują zmiany w wyglądzie policzków, podbródka i linii żuchwy.

Nowość na rynku medycyny estetycznej: JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine

W miarę upływu czasu naturalne procesy starzenia powodują zmiany w wyglądzie policzków, podbródka i linii żuchwy. Do głównych oznak starzenia należy utrata objętości i jędrności oraz pojawienie się zmarszczek, takich jak fałdy nosowo-wargowe. Sposobem na to jest Juvéderm? VOLIFT? with Lidocaine ? najnowszy produkt firmy Allergan z rodziny wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego Juvéderm?, oparty na unikalnej technologii VYCROSS?.

CZYM JEST JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine?
JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine to najnowszy produkt z rodziny wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego JUVÉDERM. Jest on również trzecim produktem stworzonym przez firmę Allergan w unikalnej technologii VYCROSSTM. JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine to nowy preparat służący do konturowania twarzy i leczenia głębokich zmarszczek takich jak fałdy nosowo-wargowe.1 Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się do 15 miesięcy.2,3* Dodatek lidokainy (0,3%), łagodnego miejscowego środka znieczulającego, zapewnia pacjentom większy komfort podczas zabiegu i powoduje, że ból w czasie iniekcji jest słabszy niż w przypadku stosowania produktów bez środka znieczulającego.

JAK DZIAŁA JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine?
JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine jest wstrzykiwany bezpośrednio w skórę, by tymczasowo wygładzić głębokie zmarszczki i poprawić kontur twarzy. Głównym składnikiem produktów z serii JUVÉDERM? jest kwas hialuronowy (HA), pochodzący z naturalnie występującego węglowodanu, który pomaga utrzymać objętość i elastyczność skóry. Naturalny kwas hialuronowy ulega rozpadowi w organizmie w ciągu 1-2 dni, dlatego też jest on stale uzupełniany. Z wiekiem mechanizm ten ulega osłabieniu, a nawilżające i wypełniające działanie kwasu hialuronowego maleje. Z tego powodu kwas ten wykorzystuje się w niektórych zabiegach estetycznych w celu przywrócenia utraconego nawilżenia oraz objętości i jędrności skóry.

CZYM RÓŻNI SIĘ JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine OD INNYCH WYPEŁNIACZY?
W miarę upływu czasu naturalne procesy starzenia powodują zmiany w wyglądzie policzków, podbródka i linii żuchwy. Do głównych oznak starzenia należy utrata objętości i jędrności oraz pojawienie się zmarszczek ?statycznych?, takich jak głębsze fałdy nosowo-wargowe. JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek1 oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS?. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia,4 minimalnego obrzęku5 i zasinień6 oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu.4

A to już wiesz?  Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na jesień

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE TECHNOLOGII VYCROSS??
Technologia VYCROSSTM polega na zastosowaniu unikalnej, opatentowanej kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, co zwiększa stopień usieciowania jego łańcuchów. Lepsze usieciowanie pozwala na zastosowanie kwasu hialuronowego o mniejszym stężeniu przy jednoczesnym zachowaniu jego doskonałych zdolności wypełniających i ograniczeniu obrzęku.6

DANE KLINICZNE DOTYCZĄCE TECHNOLOGII VYCROSS?
Innowacyjna technologia VYCROSSTM to nowa generacja wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego, które cechują się płynną i niską siłą nacisku,7 optymalnym czasem utrzymywania się efektów zabiegu4 i minimalnym obrzękiem,5 dając pacjentom naturalny wygląd i uczucie. Łatwość wykonania iniekcji i mała siła nacisku7 cechująca produkty z kolekcji VYCROSS? oznacza, że ich zastosowanie wywołuje mniej działań niepożądanych,8 które są często związane z samą procedurą wstrzykiwania produktu.

CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE?
Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, zabiegi polegające na podaniu wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego zawsze wiążą się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Większość z nich jest na ogół krótkotrwała i zazwyczaj są powiązane z procedurą wstrzykiwania. Po wykonaniu iniekcji może wystąpić zaczerwienienie, lekki obrzęk lub zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Wypełniacze skórne z rodziny JUVÉDERM? powinny być aplikowane wyłącznie przez wyszkolonych i wykwalifikowanych lekarzy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Podobnie jak inni wytwórcy wyrobów medycznych, firma Allergan przekazuje lekarzom dokładne informacje dotyczące korzyści i zagrożeń związanych ze stosowaniem jej produktów w ulotce informacyjnej (Instrukcja stosowania) dołączonej do każdego opakowania produktu JUVÉDERM?.

RODZINA PRODUKTÓW VYCROSS?
Rodzina produktów JUVÉDERM? VYCROSS to nowa generacja opatrzonych znakiem CE wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego, którą cechują wyjątkowe zalety rodziny produktów JUVEDÉRM? Ultra oraz która zapewnia jeszcze bardziej naturalne efekty i wysoką satysfakcję pacjentów.4,9,10,11 Pozostałe produkty z rodziny JUVÉDERM? VYCROSS? to: JUVÉDERM? VOLBELLA? with Lidocaine ? do korekty ust i ich okolicy JUVÉDERM? VOLUMA? with Lidocaine ? do przywracania objętości twarzy.

A to już wiesz?  Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

1. JUVÉDERM? VOLIFT? with Lidocaine Europejska Instrukcja Stosowania (72521JR10, wersja 201207-26) Allergan; 2012
2. Dane z badań własnych, Allergan, Raport Techniczny RE1210036
3. Dane z badań własnych, Allergan, Raport Techniczny RE1210037
4. Eccleston D. Clin, Cosmet & Investig Derma, 2012; 5:1-6
5. Allergan Dane z badań własnych Raport z badania (Ref#DF6) ‚CHLA HA Filler Study’ – Rys. 1, Załącznik 3
6. Phillip-Dormston, WG i wsp. Plakat zaprezentowany podczas konferencji IMCAS, 31.01.2013
7. Test siły wyciskania, fragment dziennika laboratoryjnego #CF3- 074, ABE1-293 i CF5-36
8. Glogau R. Dermatol Surg. 2008; 34 S105-109
9. Callan P i wsp. In press, 2013
10. Muhn C i wsp. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2012;5:147-58.
11. Raspaldo H. J Cosmet Laser Ther 2008;10:134-42

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy