Cellulit Cellulitis Medycyna Estetyczna

Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?
Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu? Być może Ty też masz problem z tzw. skórką pomarańczową. Wypróbowałaś już kremy, maści, stosowałaś dietę lub

Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

Być może Ty też masz problem z tzw. skórką pomarańczową. Wypróbowałaś już kremy, maści, stosowałaś dietę lub zaczęłaś się więcej ruszać., ale dalej nie widzisz poprawy? Jeśli skończyła Ci się wyobraźnia warto wybrać się na profesjonalny zabieg w gabinecie. Jak się okazuje CO2 wykorzystuje się właśnie w leczeniu cellulitu. Poznaj zalety karboksyterapii.

Jak to działa?
Aby wyjaśnić zasady działania karboksyterapii należy uświadomić sobie, jak ważny jest tlen w procesie regeneracji tkanek w organizmie. Jeśli jest go zbyt mało zaczynają nasilać się procesy starzenia. Kontrolowanie podanie CO2 sprawia, iż organizm interpretuje ten stan jako niedotlenienie, w skutek czego reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. ?Stan ten powoduje, że zwiększa się ilość tlenu i obszar poddany terapii zostaje lepiej odżywiony? ? mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Wyeliminuj skórkę pomarańczową
Kiedy organizm przyjmuje więcej kalorii niż jest w stanie przetworzyć, komórki tłuszczowe zaczynają się rozrastać. Mechanizm ten powoduje, iż uciskane naczynia krwionośnie nie mogą funkcjonować w odpowiedni sposób, dostarczają mniej substancji odżywczych. Toksyny nie są usuwane z organizmu i czasem pojawiają się pod skórą nierówności lub guzki w postaci cellulitu. Karboksyterapia pozwala pozbyć się tego problemu. W tym przypadku konieczne jest użycie nieco większej ilości dwutlenku węgla ?Powoduje on rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn? ? kontynuuje dr Ewa Rybicka.

Szerokie zastosowanie
Oprócz możliwości redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla pomaga również w redukcji widocznych oznak starzenia się organizmu np. wiotkości i braku napięcia skóry, cieni wokół oczu, rozstępów czy blizn. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest w szybkim czasie wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najlepsze efekty osiąga się po przeprowadzaniu całej serii zabiegów.

A to już wiesz?  Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na jesień

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy