LIFESTYLE Uroda

Zbawienny gaz, czyli moc karboksyterapii

Zbawienny gaz, czyli moc karboksyterapii
Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem” stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej

Data publikacji: 2019-08-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zbawienny gaz, czyli moc karboksyterapii
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem” stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej metody.

Zbawienny gaz, czyli moc karboksyterapii LIFESTYLE, Uroda - Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem” stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej metody.

Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem” stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej metody. 

CO2 występuje naturalnie w organizmie ludzkim i jest odpowiedzialny za regulowanie przepływu krwi w tkankach, w związku z czym karboksyterapia jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu. Ta naturalna metoda, rozszerzając naczynia krwionośne, dotlenia i odżywia komórki, tym samym wpływając na proces regeneracji tkanek. Imponująca ilość zastosowań oraz niezwykła skuteczność sprawiają, że karboksyterapia cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej.

Magdalena Izabela Daszkiewicz – właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, promotorka zdrowia, autorka rewelacyjnego programu odchudzającego i zmieniającego styl życia, prowadzi kanał na youtube Projekt 5D by Magda Daszkiewicz, na którym relacjonuje spektakularne metamorfozy swoich podopiecznych.

Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta medycznego dwutlenku węgla. Specjalista medycyny estetycznej najczęściej wykonuje zabieg  przy użyciu specjalnego pistoletu pneumatycznego. Dwutlenek węgla ma zastosowanie w procesach służących odmłodzeniu skóry, zmniejszeniu widoczności cieni, worków pod oczami oraz w walce z cellulitem, rozstępami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry, łysieniem, a także łuszczycą. Karboksyterapia skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie oraz następuje rewitalizacja komórek.

W pierwszych dniach od zabiegu skóra zaczyna produkować znacznie więcej kolagenu, co przyczynia się do jej odbudowy oraz kurczenia włókien kolagenowych w późniejszych etapach. Po całym procesie znacznie poprawia się jakość skóry, stając się bardziej napięta oraz sprężysta. Wprowadzenie dwutlenku węgla skutkuje również mechanicznym rozbijaniem złogów tłuszczowych. Po zabiegu poprawia się ukrwienie okolicy iniekcji, pozwalając tym samym na przedostanie się tkanki do krwioobiegu. Następnie komórki tłuszczowe trafiają do wątroby, co prowadzi do ich zmetabolizowania oraz usunięcia z organizmu. W ten sposób zawartość tkanki tłuszczowej znacznie się zmniejsza, a w połączeniu z wcześniej opisaną wielopłaszczyznową poprawą jakości skóry, osiągamy efekt smukłej i pozbawionej cellulitu sylwetki. Obszar poddany zabiegowi jest wygładzony, ujednolicony oraz zrewitalizowany.

A to już wiesz?  Bądź gotowa na to co przyniesie przyszłość. Olejek Anti-Frizz Mila Professional

Poza wskazaniami w celach estetycznych karboksyterapia może być również wykorzystywana w celach leczniczych. Wśród nich:
– przewlekła niewydolność żylna,
– zaburzenia krążenia,
– syndrom Raynauda,
– owrzodzenie żylakowe,
– owrzodzenie cukrzycowe,
– łuszczyca,
– łysienie.

Opinię na temat tego, że lista zastosowań zabiegu karboksyterapii jest nieporównywalna z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku potwierdza wielu lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Wykorzystanie procesu służy również w problemach z wypadaniem włosów, zmniejszeniem widoczności blizn, rozstępów, pajączków oraz zmarszczek, a także zahamowaniu objawów starzenia się skóry.

Ważnym aspektem jest również fakt, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Dwutlenek węgla jest drugim, co do ilości, składnikiem wdychanego przez nas powietrza, odpowiadając za regulowanie przepływu krwi w tkankach. Ludzki organizm w całości wydala gaz CO2 w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów tego typu, istnieją również przeciwskazania do jego wykonania.

Podstawowymi przypadkami wykluczającymi wykonanie karboksyterapii są:
– zakrzepowe zapalenia żył,
– hemofilia,
– ciężkie choroby płuc,
– ciąża oraz okres karmienia piersią,
– jaskra,
– anemia,
– niewydolność nerek,
– epilepsja.

Imponująca ilość zastosowań karboksyterapii oraz jej potwierdzona skuteczność sprawiły, że została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu wykorzystania botoksu. Terapeutyczne działanie gazu odkryto już w latach 30. XX wieku. Terapia, choć nie jest nową metodą, przeżywa obecnie rozkwit w medycynie estetycznej i kosmetologii zdobywając wielu zwolenników na całym świecie. Zachęceni opiniami ekspertów, z powodzeniem stosują „zbawienny gaz” w walce z niedoskonałościami i nie tylko.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zbawienny gaz, czyli moc karboksyterapii LIFESTYLE, Uroda - Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem” stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej metody.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy