LIFESTYLE Uroda

SPA dla stóp – jak przygotować je w domu?

SPA dla stóp – jak przygotować je w domu?
Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom i przygotować dla nich wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny. Pomoże on nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i

Data publikacji: 2016-07-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: SPA dla stóp – jak przygotować je w domu?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom i przygotować dla nich wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny. Pomoże on nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje.

SPA dla stóp – jak przygotować je w domu? LIFESTYLE, Uroda - Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom i przygotować dla nich wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny. Pomoże on nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje.

Kąpiel stóp

Przed rozpoczęciem czynności pielęgnacyjnych, należy dokładnie oczyścić stopy. Jeżeli paznokcie były pomalowane, usuńmy stary lakier, a następnie umyjmy stopy w ciepłej wodzie. Następny krok to już odprężająca kąpiel stóp, która zmiękczy skórę, zregeneruje ją i pozbędzie się bakterii. Do miski z ciepłą wodą dodajmy soli (np. Gehwol Sól ziołowa z lawendą do kąpieli stóp), która ożywi zmęczone stopy, zmiękczy zrogowaciały naskórek i odciski. Zamiennie możemy wykorzystać olejek (np. Gehwol FUSSKRAFT Soft Feet Pflegebad), dzięki któremu skóra stanie się gładka i elastyczna.  Taka kąpiel powinna trwać około 15-20 minut.

Peeling do stóp

Kolejny etap to peeling, który poprawi krążenie krwi
i wygładzi skórę. Jeżeli nasze stopy są podatne na stany zapalne, wybierzmy produkt z dodatkiem pantenolu (np. Gehwol Peeling z masy perłowej). Peeling usunie martwe części naskórka i przygotuje skórę do nałożenia kremu nawilżającego. Jeśli naskórek jest wyjątkowo stwardniały, po wykonaniu masażu możemy pomóc sobie w usunięciu jego resztek tarką do stóp. Na koniec dokładnie osuszmy skórę, pamiętając o przestrzeniach między palcami – to właśnie te miejsca są szczególnie narażone na stany grzybicze.

Nawilżanie

Po osuszeniu stóp, nałóżmy krem jak najlepiej odpowiadający ich potrzebom. Jeżeli nasze stopy wymagają nawilżenia, zastosujmy preparat z mocznikiem, który wiąże wodę w skórze (np. Gehwol med® Krem Lipidro). Osoby borykające się z nadmierną potliwością stóp powinny sięgnąć po krem z dodatkiem olejków eterycznych (np. Gehwol Fusskraft Balsam odświeżający do pocących się stóp z kompleksem DEOZONIC). Paznokcie i skórki potraktujmy specjalnym preparatem, który odżywi je i nada im blasku (np. Gehwol med. Krem pielęgnacyjny do paznokci i skórek). Działanie produktów możemy wzmocnić, nakładając na stopy bawełniane skarpetki.

A to już wiesz?  JESIENNE NAWILŻANIE I UJĘDRNIANIE DLA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY Z TEOXANE!

Więcej informacji na temat produktów marki Gehwol znaleźć można na stronie www.gehwol.pl.

Dodatkowe informacje:

Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.

Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Do najpopularniejszych produktów marki Gehwol w Polsce należą: krem silnie nawilżający Med Lipidro Krem, maść Med Schrunden, sól lawendowa Fuβbad, krem do zrogowaciałej skóry Hornhaut Creme zawierający 18% mocznika i proteiny jedwabiu, a także lotion antyperspiracyjny do pocących się stóp Med Antyperspirant. Nowością w ofercie krem stworzony na bazie mleka i miodu – Gehwol Aksamitna skóra.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
SPA dla stóp – jak przygotować je w domu? LIFESTYLE, Uroda - Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom i przygotować dla nich wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny. Pomoże on nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy