LIFESTYLE Uroda

Jak nawilżyć skórę od wewnątrz?

Jak nawilżyć skórę od wewnątrz?
Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie

Data publikacji: 2018-08-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak nawilżyć skórę od wewnątrz?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie wszystko.

Jak nawilżyć skórę od wewnątrz? LIFESTYLE, Uroda - Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie wszystko.

Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Na rynku jest mnóstwo kremów i olejków nawilżających, jednak trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie wszystko, ponieważ problem odwodnienia skóry tkwi głębiej.

Woda to podstawa

Nawadnianie od środka istotne jest dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dobrego samopoczucia, ale i nawilżenia skóry. Dlatego pij codziennie przynajmniej 1,5 płynów, nawet jeżeli nie czujesz pragnienia. Jeżeli taka ilość czystej wody to dla Ciebie za dużo, spróbuj część zapotrzebowania zaspakajać jedząc soczyste owoce. Jabłka, gruszki czy arbuzy są o tej porze roku bardzo smaczne, a jeśli kupisz je z zaufanego miejsca z ekologicznymi owocami, jednocześnie dostarczysz swojemu organizmowi zdrową bombę witaminową.

Nawadnianie przez dietę

Soczyste owoce to nie jedyna metoda nawilżenia. W naszej diecie powinniśmy uwzględniać nienasycone kwasy tłuszczowe. Są źródłem energii oraz budulcem i nośnikiem wielu ważnych witamin. Brak tłuszczu w organizmie sprawia, że ściany komórkowe stają się bardzo cienkie lub wręcz poprzerywane i tracą wilgoć, czego widocznym objawem jest silne przesuszenie. Jednak nie każdy rodzaj tłuszczu jest jednakowo zdrowy. Ten właściwy występuje w olejach roślinnych, oliwie z oliwek, pestkach dyni i słonecznika, orzechach oraz rybach takich jak: halibut, łosoś, makrela czy mintaj. Tłuszcze roślinne zawierają dużo witaminy E, a tłuszcze zwierzęce są bogate w witaminę A. To właśnie retinol, czyli witamina A w czystej postaci, oddziałuje na naskórek przyczyniając się do wygładzenia skóry, poprawienia jej struktury i kolorytu. Natomiast witamina E, zwana witaminą młodości, działa w organizmie jako antyoksydant, czyli „wychwytuje” krążące po nim wolne rodniki, które niszczą strukturę kolagenu.

A to już wiesz?  PRZYWRÓĆ SWOJEJ SKÓRZE BLASK MŁODOŚCI O IDEALNIE WYRÓWNANYM KOLORYCIE Z GALENIC

Dogłębne nawilżenie w gabinecie

Odpowiednią dietę nastawioną na nawadnianie organizmu oraz stosowanie kremów warto wspomóc wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg, który można wykonać, to na przykład Sunekos®, który działa zarówno na powierzchniowe, jak i głębokie warstwy skóry. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania go latem. Wręcz przeciwnie, dociera on aż do skóry właściwej, dlatego jest polecany jako forma nawilżenia w trakcie wakacji i po nich. – Sunekos® to produkt, sprawdza się w zabiegach rewitalizujących skórę. Jego dwie linie i możliwość indywidualnego dostosowania dokładnej procedury zabiegowej powodują, że nadaje się on dla pacjentów od 25. roku życia, bez określenia górnej granicy wieku – tłumaczy dr Roman Prończuk z Kliniki Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm w Warszawie. Pierwszy delikatny efekt wolumetryczny widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, zaś na kolejne należy poczekać około 10 dni. – Wśród rezultatów zabiegu Sunekos® można wymienić wygładzenie zmarszczek, rozświetlenie i dogłębne nawilżenie skóry. Ten ostatni aspekt ważny jest szczególnie latem, kiedy nasza skóra potrzebuje dodatkowej dawki nawodnienia, której nie jesteśmy niestety w stanie zapewnić wyłącznie za pomocą kosmetyków – mówi dr Prończuk. Wyjątkowość Sunekos® polega na innowacyjnej formule, która opiera się na silnie nawilżającym kwasie hialuronowym i opatentowanej sekwencji sześciu aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Po przeprowadzeniu pełnej, odpowiednio dobranej serii iniekcji rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak nawilżyć skórę od wewnątrz? LIFESTYLE, Uroda - Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie wszystko.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy