LIFESTYLE Uroda

Dbaj o siebie regularnie

Dbaj o siebie regularnie
Jak pielęgnować skórę? Od czego zacząć? Co wybrać? Podpowiadamy wraz z lekarzem medycyny

Data publikacji: 2016-03-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dbaj o siebie regularnie
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jak pielęgnować skórę? Od czego zacząć? Co wybrać? Podpowiadamy wraz z lekarzem medycyny estetycznej

Dbaj o siebie regularnie LIFESTYLE, Uroda - Jak pielęgnować skórę? Od czego zacząć? Co wybrać? Podpowiadamy wraz z lekarzem medycyny estetycznej

Staranny demakijaż, codziennie nawilżanie i kondycjonowanie skóry w profesjonalnym gabinecie – to podstawy, jakimi powinna kierować się każda kobieta, która chce na dłużej zachować młody wygląd. Niektóre z nas jednak o tym nie pamiętają. W konsekwencji ciężko jest szybko i łatwo cofnąć czas i zmiany w wyglądzie, kiedy latami zaniedbywało się te kwestie. O tym, jak ważne są zasady regularnego dbania o urodę opowiada dr Oliwia Janiczek z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody.

Zacznij małymi krokami

Zdarzyło Ci się kiedyś zasnąć w makijażu? Oczywiście! Każdej z nas się to zdarza, jednak oby nie zbyt często! Brak odpowiedniego oczyszczenia po całym dniu, a więc także zmycia zanieczyszczeń i martwego naskórka może powodować blokowanie porów skóry, drobne stany zapalne, a przez to także trądzik. Również codzienne nawilżanie jest niezwykle istotne – sucha skóra starzeje się szybciej. Codzienny rytuał jej oczyszczania i nawilżania sprawi, że wcale nie tak szybko zaczniesz myśleć o upływających latach. Z czasem dla utrzymania tego efektu warto wkroczyć na następny poziom w pielęgnacji – zabiegi w gabinecie. Trzeba jednak robić to z głową i w określonej kolejności.

Nie bój się lekarza

Z ofert gabinetów medycyny estetycznej możemy wybierać zabiegi dostosowane na wszelkie problemy estetyczne. Niedoświadczony pacjent sam nie wie, jaki zabieg wybrać, kiedy chce zaplanować program naprawy stanu cery. Jaka jest więc kolejność wykonywania niektórych kuracji? Najlepiej zacząć od tych złuszczających, tzn. peelingów. Następnie dobrze jest wykonać serię mezoterapii igłowej. Zabiegi te pozwolą zregenerować skórę, sprawią że stanie się lepiej odżywiona, oczyszczona i będzie wyglądała na dużo świeższą – mówi dr Oliwia Janiczek z Kliniki Medycyna Urody. Nie tylko kolejność zabiegów jest ważna, ale również pora roku. Jakimi zasadami w tej kwestii należy się kierować? Do zabiegów polecanych w okresie jesienno-zimowym należą przede wszystkim peelingi medyczne, głębokie np. z TCA. Ich wykonanie w okresie wiosenno-letnim nie jest przeciwwskazane, jednakże wiąże się z koniecznością ochrony skóry przed słońcem filtrami UV. Z kolei mezoterapię igłową, zarówno koktajlami, jak i osoczem bogatopłytkowym, możemy wykonywać przez cały rok. Zamykanie naczynek metodą laserową lepiej wykonywać w okresach zimowych. Warto dodać, że po powrocie z wakacji, w celu poprawy kondycji przesuszonej skóry, zalecany jest zabieg mezoterapii – dodaje dr Janiczek.

A to już wiesz?  Implantowe Q&A, czyli nad czym zastanawiają się pacjenci?

I pamiętaj o regularności…

Wiele terapii medycyny estetycznej powinno się wykonywać całymi seriami. Niektórzy nie widząc poprawy po pierwszym mogą zrezygnować z kontynuowania dalszej serii – to błąd, ponieważ wiele z zabiegów najlepsze rezultaty osiąga właśnie po pełnym cyklu. Podstawowym zabiegiem wykonywanym w serii (od 6 do 10) jest mezoterapia igłowa, Pellevé oraz peelingi (ok. 3-4). Po pierwszej wizycie w gabinecie czasem trudno jest zauważyć efekty, ponieważ każdy kolejny zabieg wnika głębiej, a działanie substancji, którą wprowadzamy wymaga czasu, co więcej skóra musi „odpowiedzieć” na to działanie – wyjaśnia dr Janiczek. Dlatego tak ważne jest, aby cierpliwie podejść do tematu pielęgnacji gabinetowej. Ta obowiązkowość i systematyczność zwróci się nam na przyszłość, skóra będzie „wdzięczna” za takie traktowanie.

Konsultacja merytoryczna: dr Oliwia Janiczek, Klinika Medycyna Urody

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dbaj o siebie regularnie LIFESTYLE, Uroda - Jak pielęgnować skórę? Od czego zacząć? Co wybrać? Podpowiadamy wraz z lekarzem medycyny estetycznej
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy